Iskolánkról, bemutatkozás

posted by: Főadminisztrátor

Üdvözöljük honlapunkon!

A Gloriett Sportiskolai Általános Iskola köznevelési típusú általános iskola, a Magyar Olimpiai Bizottság támogatott tagiskolája, Módszertani Központ, a Testnevelési Egyetem gyakorló iskolája.

Tanulóink tanulmányaikat a NAT által meghatározott sportiskolai kerettantervben rögzített kritériumok alapján végzik.

Iskolánk alapvető célja: jó tanulók és jó sportolók képzése.

• Intézményünk egész napos iskolaként működik, ahol a közoktatási idő 8 -16 óráig tart. Mind az alsó, mind a felső tagozaton 8-8 tanulócsoportban folyik a nevelő - oktató munka.
  • Az alsó tagozaton iskolaotthonos rendszerben tanulnak.
  • Minden tanévben 2 párhuzamos osztály indul nagyfelmenő rendszerben.
  • Az idegen nyelv oktatása már az 1. osztályban megkezdődik. Angol és német nyelvek közül lehet választani.
  • A felső tagozaton délután napközis és tanulószobás csoportok várják a tanulókat, ahol segítséget kaphatnak a tanórákra való felkészüléshez.
  • Csoportbontásban tanítjuk: az alsó tagozaton az idegen nyelveket, az informatikát és a testnevelést. A felső tagozaton ezeken kívül a matematikát és a magyar nyelv, és irodalmat. A csoportbontás jó lehetőséget nyújt mind a tehetséggondozáshoz, mind pedig a felzárkóztatáshoz.
  • Az iskolában folyó nevelő - oktató munka célja a tanulóknak a biztos és használható tudás megszerzése. Felkészítésük az országos kompetenciamérésre és a középiskolai felvételikre.
  • Köznevelési típusú sportiskolaként a sportképzés egyesületi kereteken belül történik. Iskolánk tanulói a Gloriett Sportegyesület tagjai. Többféle sportági képzésben lehet részt venni. Elkülönítjük a versenysportot, a szabadidős és a tömegsport tevékenységeit.
  • A fiúk és a lányok részére elkülönített sportképzést kínálunk, amelyért havonta képzési díjat szedünk.
  • Biztosítjuk a gyermekek számára a személyre szóló egyéni edzésrendet, illetve mozgásfejlesztést kis csoportokban.

Fiúk számára nyújtott sportképzés:

• labdarúgás
  • futsal (teremlabdarúgás)
  • szertorna
  • sakk
  • röplabda (kizárólag felsősöknek)

Lányok részére nyújtott sportképzés:

• ritmikus gimnasztika
  • moderntánc
  • szertorna
  • sakk
  • röplabda (kizárólag felsősöknek)

Az iskolánkba olyan sportot kedvelő gyerekeket várunk, akik a tanulás mellett szívesen töltik a szabadidejüket délutánonként a választott sportágukkal.

A Gloriett Sportiskolai Általános Iskola beiskolázási körzete nemcsak a XVIII. kerületre korlátozódik.

Iskolánkba a sikeres sportalkalmassági mérés után lehet beiratkozni.

Felsőbb évfolyamokon az átvétel feltétele: A sikeres sportalkalmassági mérés és a jó tanulmányi eredmény (4,0 felett), illetve magatartásból és szorgalomból minimum jó értékelés.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket az iskolánkban!