A karácsony akkor szép,
hogyha fehér hóba lép, —
nem is sárba, latyakba…
Ropog a hó alatta.
Hegyek hátán zöld fenyő,
kis madárnak pihenő, —
búcsúzik a madártól,
őzikéktől elpártol.
Beszegődik, beáll csak
szép karácsony fájának;
derét-havát lerázza,
áll csillogva, szikrázva.
Ahány csengő: csendüljön,
ahány gyerek: örüljön,
ahány gyertya: mind égjen
karácsonyi szépségben.
A téli szünet előtti négy hét minden pénteki napja a kerületi úszás diákolimpiáról szólt!
Iskolánk diákjai mind a négy korcsoportban részt vettek a versenysorozaton, melyeken a következő eredmények születtek:
I.korcsoport
Lányok versenyében Baraksó Lia gyorsúszásban 2. helyen, míg hátúszásban 1. helyen ért célba, valamint Ponta Barbara mellúszásban az előkelő 6. helyet szerezte meg.
A fúknál Kása Imre a gyorsúszás döntőjében a 4. helyen ért célba, míg mellúszásban az 5. helyen végzett.
Mellettük Kálmán Zsófia, Horváth Balázs, Péter Regő Zalán és Tóth Levente erősítették iskolánk legfiatalabb csapatát.
II. korcsoport
A lány váltó a 6.míg a fiúk váltója 3. helyen végzett.
A lány váltó tagjai: Lality Lili, Mohamed-Benkada Menel, Nagy Liza, Ohly Csenge
A döntős fiú váltó tagjai: Csobolya Attila, Egedi Zsombor, Léhi Attila, Rácz Rajmond Ruben
Pontszerzőink ebben a korcsoportban: Ohly Csenge, aki 4. helyen ért célba hátúszásban, illetve Rácz Rajmond Ruben hátúszásban 3., míg gyorsúszásban a 6. helyen végzett
III. korcsoport
Fiúk 1. helyen, míg a lányok 3. helyen végeztek a váltóversenyeken.
Fiúk: Ruff Patrik, Soós Attila, Tóth Barnabás, Tóth Zalán
Lányok: Balogh Noémi, Gspann Lili, Kalapos Lenke, Miklós Dóra
Egyéni versenyszámokban hátúszásban Tóth Zalán 1., míg Tóth Barnabás 2. helyen végzett, valamint Tóth Zalán 4. helyen felyezte be a versenyt gyorsúszásban
IV. korcsoport
Fiú váltónk az előkelő 5. helyen végzett az úszás kerületi diákolimpia utolsó napján, a csapat tagjai: Bencsik Olivér, Csönge Péter, Harkály Zsombor, Lázár Botond
Egyéni versenyen Ruff Laura 3. , míg Bencsik Olivér 5. helyen végzett pillangóúszásban.
Mellettük Bene Betti és Kövér Donát erősítették a legidősebbek versenyét.
GRATULÁLUNK MINDEN DIÁKUNKNAK!!!
Iskolai karácsonyi műsor
2023. december 20.
A teljes zenei repertoárt Ankáné Nagy Ágnes állította össze, tanította be, vezényelte és a zongorán kísérte.
Iskolánk lány és fiú csapatai is sikeresen szerepeltek a Torna Diákolimpia Budapesti döntőjében s valamennyien továbbjutottak az országos elődöntőkre!
Lányok:
I. korcsoport csapat 3. hely: Soós Hanna, Kálmán Zsófia, Gendúr Dorina, Germán Melissza, Ponta Barbara, Nyári Klementina
II. korcsoport "A" csapat 2. hely: Barta Liza, Zuzfalvi Zorka, Fürjes Kátya, Körmöczi Petra, Mihályi Bori, Kónya-Szabó Hédi
II. korcsoport "B" csapat 3. hely: Horváth Nartasa, Náfrádi Luca, Reis-Dos Santos Emily, Kertész Hanga, Kanizsai Zselyke, Kalapos Emma
II. korcsoport egyéni 1. hely Mihályi Bori, 3. hely Körmöczi Petra
Fiúk:
I. korcsoport "A" csapat 1. hely: Bagyinka Szabolcs, Hoppál Kristóf, Kocka Soma, Körmöczi Vencel, Tóth Soma
I. korcsoport "B" csapat 3. hely: Agbobu Benedek, Kálmán Milán, Kovács Dávid, Soós Ádám
I. korcsoport egyéni 1. hely Körmöczi Vencel, 2. hely Tóth Soma, 5. hely Hoppál Kristóf
II. korcsoport "A" csapat 2. hely: Gspann Levente, Hamar Erik, Szabó Botond, Szirmai Zétény, Virág Dominik
II. korcsoport "B" csapat 3. hely: Fülöp Márton, Kovács Balázs, Lehota Balázs, Tóth Zétény
III-IV. korcsoport csapat 1. hely: Jámbor László, Harkály Zalán, Harkály Zsolt, Ligeti Alex, Molnár Máté. Soós Attila
GRATULÁLUNK!!!!
Felkészítők: Oroszi Margit, Polán Gabriella, Baraksó Péter
6. oldal / 29